O odwodnieniach liniowych ciąg dalszy

kanały rynnowe
Odwodnienia liniowe znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w budownictwie mieszkaniowym. Coraz popularniejsze są odwodnienia liniowe montowane np. w garażach czy łazienkach. W przypadku garażu z reguły montowane są odwodnienia liniowe ze stali nierdzewnej, a w przypadku łazienek lepiej zastosować odpowiednie kanały łazienkowe.

Odwodnienia liniowe różnią się od siebie zasadniczo. Próbując dokonać ich podziału można zastosować kilka kryteriów takich jak szerokość kanału, rodzaj i typ odpływu, rodzaj zakończenia czy średnica odpływu.

Odwodnienia liniowe ze stali nierdzewnej produkowane są z materiału o grubości 1, 5-2 mm, często dodatkowo kwasoodpornego. Jednakże w przypadku garażu czy łazienki taki rodzaj materiału raczej nie będzie nam potrzebny więc nie warto przepłacać 🙂

Ze względu na szerokość kanału wyróżniamy kilka ich typów: S150, S200, S220, S250, S300, S350 i S400. Kanały łazienkowe z reguły są niezbyt szerokie i spokojnie wystarczy nam typ S150, natomiast do garażu dobieramy już w zależności od jego specyficznych cech, a najlepiej skonsultować zakup z fachowcem. W zasadzie pozostałe elementy montowanego systemu odwodnienia zależne będą od długości i szerokości zastosowanego kanału. Do pozostałych elementów zalicza się przede wszystkim odpływ. Musi on mieć odpowiednią średnicę (DN50, DN75, DN110, DN160 lub DN200)i być też odpowiedniego rodzaju (pionowy, poziomy, jednoczęściowy, dwuczęściowy). Nie bez znaczenia pozostaje również jedyny widoczny element całego systemu, czyli kratka ściekowa (kratka standardowa, drabinowa, płytowa lub blaszana).

Przystępując do projektowania odwodnienia liniowego w naszym domu czy mieszkaniu najlepiej skorzystać z usług fachowca, który zadba o to aby wszystkie elementy do siebie pasowały i były dobrane odpowiednio do naszych indywidualnych potrzeb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz